Renault Ve Nissan Birleşme Yerine Daha Adil Bir Paylaşım Arayışında mı?

59

Beş üst düzey kaynağın Reuters'e verdiği demeçte, Renault ve Nissan, birleşme planlarını şu an için askıya alıp bunun yerine ittifaklarını koronavirüs pandemisinden kurtarmaya çalışacaklarını söylediler.


Nissan, Fransız otomobil üreticisinin Japonya'da yaptığı mühendislik hizmeti için hakedilen payı ödemediğini ve bunun ortaklığı yıkabileceğinden korktuğunu eklediğinden Renault'nun tam birleşme tekliflerine uzun süredir direniyor.
 

Şimdi, dünyanın dört bir yanındaki otomobil üreticileri pandemiden çıkmaya çalışırken, Renault ve Nissan henüz rekabetçi bir avantaja dönüştüremedikleri ortaklıklarını gözden geçirmeyi planlıyorlar. Bilindiği gibi ortaklığın içinde Mitsubishi Motor'da bulunuyor. Bu yüzden alınacak tüm kararlar Mitsubishi Motors'u da etkileyecek.

Her iki şirket de, bu hafta orta vadeli yeniden yapılandırma planlarını açıklamayı planlıyorlar. Nissan ve Renault, on binlerce kişiyi etkileyebilecek önemli yeniden yapılandırma ve maliyet kesintileri planlıyor ve her ikisinin de planlarını 28-29 Mayıs tarihlerinde açıklamaları bekleniyor.

İLGİLİ YAZILAR

Renault Ve Nissan Birleşme Yerine Daha Adil Bir Paylaşım Arayışında mı?

59

Beş üst düzey kaynağın Reuters'e verdiği demeçte, Renault ve Nissan, birleşme p...

Devamını oku

Ford Periyodik Bakım Maliyetleri

164

2020 Ocak Ayı itibariyle geçerli Ford marka araçların yetkili servislerde geçer...

Devamını oku

Ford Fiesta ‘yı Tanıyalım

161

Fiesta Ford’un daha çok şehir içi kullanım için tasarlanmış ve hala ü...

Devamını oku