Renault Clio B Segmentin En Güçlü Oyuncusu

178

Renault Clio ,Renault’un B segmeninte yer alan lider aracı Ford Fiesta,Volkswagen Polo,Opel Corsa,Peugot 208,Seat İbiza ve Toyata Yaris ile kıyasıya rekabet etmektedir.Toplam uzunluğu 4062 mm,bagaj kapasitesi 300L dir.Dizel araçlarda  ortalama yakıt tüketimi 3.3 lt/100 km-3.5 lt/100 km iken benzinli araçlarda 5.3lt/100 km-5.6 lt/100 km dir.

Donanım olarak incelediğimizde Joy, Touch,Icon paket olarak 3 farklı pakette sunulmaktadır.

Joj paket ile başlayan donanımda  standart ekipmanar Anti Blokaj Fren Sistemi (ABS), Elektronik Denge Programı (ESC) , Acil Fren Destek Sistemi (AFU),yokuşta kalkış destek sistemi ,lastik basınç kontrol sistemi ,ön sıra ön ve yan hava yastıkları , cruise control ,LED gündüz farları ,merkezi kilit,manuel klima ,yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon ,katlanabilen arka koltuk, multimedya radyo USB ve Bluetooth bağlantısı,elektrikli, ısıtmalı yan aynalar ,jantlar ise motor ve şanzımana bağlı olarak farklık göstermektedir.Opsiyonlar ise metalik renk,stepne ve ön sis farları ile snırılıdır.

 

Touch pakette ise Joj pakete ilave olarak ,deri direksiyon,Multimedya G7" dokunmatik ekran ilave olmakta, jantlar yine  motor ve şanzımana bağlı olarak farklılık göstermektedir.

Opsiyonlarda ise daha fazla alternatif yer alıp  metalik renki,stepne,sabit cam tavan ,eletrikli arka camlar konfor ,ön kol dayama ve  park sensörü, ön sis farları yer almaktadır.

Icon pakatte ise Touch pakete ilave olarak Full LED ön farlar,şekilli LED gündüz farları (ön far içerisinde) ,arka park sensörü,elektronik klima ,eller serbest Renault card sistemi,  otomatik yanan farlar ,  yağmur sensörü ,elektrikli arka camlar, ön koltuk kol dayama,16'' Pulsize siyah alüminyum jantlar ,elektrikli, ısıtmalı ve otomatik katlanan  yan aynalar standart ekipmanalrdır.

Opsiyonlar da ise metalik renk ,stepne,sabit cam tavan,parlak siyah yan aynalar ,park asistan paketi (ön/arka park sensörleri, geri görüş kamerası, elektrokrom dikiz aynası) ,jant paketi (karartılmış arka camlar, 17'' Optemic siyah veya Erbe gri aluminyum jantlar) ,R-Link paketi opsiyon olarak ortaya çıkmaktadır.

İLGİLİ YAZILAR

Renault Ve Nissan Birleşme Yerine Daha Adil Bir Paylaşım Arayışında mı?

68

Beş üst düzey kaynağın Reuters'e verdiği demeçte, Renault ve Nissan, birleşme p...

Devamını oku

Ford Periyodik Bakım Maliyetleri

203

2020 Ocak Ayı itibariyle geçerli Ford marka araçların yetkili servislerde geçer...

Devamını oku

Ford Fiesta ‘yı Tanıyalım

182

Fiesta Ford’un daha çok şehir içi kullanım için tasarlanmış ve hala ü...

Devamını oku