Peugeot’un Yeni Amirali 508

175

 

Markaların amirali olan  D segmenti araçlardan 508 i sizler için yakından inceledik.

 

Lansman sonrası heyecanla beklenen araç nihayet asfaltına kavuştu.

 

5 yıl içinde tasarımı ön plana çıkaran markanın bu model için sıkça duyulan cümlesi ‘Ne kadar Sportif olmuş’.Eski kasaya göre sedan algısını kırabilmesi ve 4 kapı coupe havasında oluşu en beğenilen tarafı olacaktır.

 

Aracın uzunluğu eski kasaya göre kısaltılarak 4,750 mm çekilmiştir. 1.403 milimetre yüksekliğe ve 2.793 milimetre aks mesafesine sahip 508 ‘in bagaj hacmi 487 LT’ye çıkarak 14 litre iyileştirilmiştir.Koltukların hareket kabiliyetiyle   1.537 litrelik max kullanım  alanı  elde edilmektedir.

 

Euro Ncap testinde başarılı sonuçlara sahip olan aracın sunulan motor ve şanzıman seçenekleri şu şekildedir:1,6 litrelik  benzinli motorda 180 ve 225 beygir güç üreten motorun yanında dizel için 1,5 ve 2,0 litre motor seçenekleri 130,160,180 beygir olarak sunulmaktadır.Şanzıman seçeneği olarfak 6 ileri manuel ve 8 ileri otomatik olarak üretilmiştir.

 

Segmentinin hakim aracını epey zorlaması beklenen aracın donanım özellikleride diğer sınıfındaki araçlara göre yükseltilmiş.Gece görüş sistemi,çarpışma uyarısı,hız sınırı ve traifk ışıkları tanımlaması gibi bir çok donanımı deneyimleyebilmeniz adına en yakın bayiye gidip test sürüşü yapmanızı öneririz.

 

İLGİLİ YAZILAR

Renault Ve Nissan Birleşme Yerine Daha Adil Bir Paylaşım Arayışında mı?

69

Beş üst düzey kaynağın Reuters'e verdiği demeçte, Renault ve Nissan, birleşme p...

Devamını oku

Ford Periyodik Bakım Maliyetleri

204

2020 Ocak Ayı itibariyle geçerli Ford marka araçların yetkili servislerde geçer...

Devamını oku

Ford Fiesta ‘yı Tanıyalım

183

Fiesta Ford’un daha çok şehir içi kullanım için tasarlanmış ve hala ü...

Devamını oku