Peugeot’un Yeni Amirali 508

Markaların amirali olan  D segmenti araçlardan 508 i sizler için yakından inceledik.

Lansman sonrası heyecanla beklenen araç nihayet asfaltına kavuştu.

5 yıl içinde tasarımı ön plana çıkaran markanın bu model için sıkça duyulan cümlesi ‘Ne kadar Sportif olmuş’.Eski kasaya göre sedan algısını kırabilmesi ve 4 kapı coupe havasında oluşu en beğenilen tarafı olacaktır.

Aracın uzunluğu eski kasaya göre kısaltılarak 4,750 mm çekilmiştir. 1.403 milimetre yüksekliğe ve 2.793 milimetre aks mesafesine sahip 508 ‘in bagaj hacmi 487 LT’ye çıkarak 14 litre iyileştirilmiştir.Koltukların hareket kabiliyetiyle   1.537 litrelik max kullanım  alanı  elde edilmektedir.

Euro Ncap testinde başarılı sonuçlara sahip olan aracın sunulan motor ve şanzıman seçenekleri şu şekildedir:1,6 litrelik  benzinli motorda 180 ve 225 beygir güç üreten motorun yanında dizel için 1,5 ve 2,0 litre motor seçenekleri 130,160,180 beygir olarak sunulmaktadır.Şanzıman seçeneği olarfak 6 ileri manuel ve 8 ileri otomatik olarak üretilmiştir.

Segmentinin hakim aracını epey zorlaması beklenen aracın donanım özellikleride diğer sınıfındaki araçlara göre yükseltilmiş.Gece görüş sistemi,çarpışma uyarısı,hız sınırı ve traifk ışıkları tanımlaması gibi bir çok donanımı deneyimleyebilmeniz adına en yakın bayiye gidip test sürüşü yapmanızı öneririz.


İLGİLİ YAZILAR

Ford Ailesinin Yeni Üyesi Elektrikli Mustang SUV

1964 yılında ilk üretimini yapan,spor araba meraklıların ilgisini kaybetmeden devam ettiren......

Devamını oku

Türkiye Otomobil ve Hafif Ticari Araç Toplam Pazarı, 2019 Kasım

ODD verilerine göre  Türkiye otomobil ve hafif ticari araç toplam pazarı, 2019 Kasım ayında 11......

Devamını oku

Gelecekten Aramıza Katılan Tesla Cybertruck

Bilim kurgu filminden fırlamış edası,kendine özgü gövde yapısı ve özel üretilen paslanmaz çeliği......

Devamını oku