Gelecekten Aramıza Katılan Tesla Cybertruck

Bilim kurgu filminden fırlamış edası,kendine özgü gövde yapısı ve özel üretilen paslanmaz çeliği ile Elon Musk'ın otomotiv sektörüne yeni hediyesi  Tesla Cybertruck.
Darbelere dayanıklık testinin  balyoz ile yapılması sonucunda 2'ye ayrılan izleyicilerin bir çoğu tasarım ve kullanılan malzemeyi beğenmiş olsa bile Cybertruck'un yayalar ve bisiklet kullanıcıları  için tehdit olduğunu bildirdi.
California'da yapılan lansman ile Tesla'nın ilk pickup aracı Cybertruck meraklılarının beğenisine sunuldu.3 farklı versiyon ile satışa sunulacak aracın giriş modelinin ortalama 40.000$ en üst versiyonunun ise 70.000 $ olarak satışa sunulması beklenmektedir.
100 km hıza 3 saniye gibi kısa sürede ulaşabilen Cybertruck  giriş versiyonu tek şarj ile 400 km,en üst versiyonun ise 800 km ortalama mesafe kat edebiliyor.6 kişilik aracın yük taşıma kapasitesi 1587 kg'dır.Adaptif süspansiyon sistemi ile sürücünün istediği zaman araç yere yakınlaştırabilmekte olup yaklaşık 2 metre boyunda kasasıyla Cybertruck göz  kamaştırmaktadır.
İlk bakışta silecek ve sinyallarin olmadığı gözümüze çarpan aracın lansmanında yaşanan kırılmaz camların kırılması da akla viral reklam olup olmadığını getirmektedir.
Kırılmaz camın kırılmaması  haber değeri kazanmayacağı için  Elon Musk ve Tesla isminin tanıttığı camların lansmanda kırılması mı kırılmaması mı daha çok konuşulur kararını da sizlere bırakıyoruz.
200.000 ön sipariş alınan aracın 2021 yılında yollarda olmasını beklemekteyiz.

İLGİLİ YAZILAR

Ford Ailesinin Yeni Üyesi Elektrikli Mustang SUV

1964 yılında ilk üretimini yapan,spor araba meraklıların ilgisini kaybetmeden devam ettiren......

Devamını oku

Türkiye Otomobil ve Hafif Ticari Araç Toplam Pazarı, 2019 Kasım

ODD verilerine göre  Türkiye otomobil ve hafif ticari araç toplam pazarı, 2019 Kasım ayında 11......

Devamını oku

Kış Lastiği

Şehirler arası yük ve yolcu taşıyan ticari araçları kapsayan kış lastiği takma zorunluluğu......

Devamını oku